Urządzenie dezyfekujące Viroline Maxi Teka

Więcej widoków

dostawa od 1000 zł GRATISdostawa od 1000 zł GRATIS24 mies.24 mies.najwyższa jakośćnajwyższa jakość
Urządzenie dezyfekujące Viroline Maxi Teka
Zapytaj o cenę

Dostępność: Niedostępny Skontaktuj się z nami


Viroline Maxi niezawodnie usuwa zarazki, bakterie i wirusy.

Urządzenie trwale zmniejsza ilość patogenów w powietrzu, zmniejsza ryzyko infekcji i poprawia samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu.

Pomoc Dobry Spaw

Masz pytania / potrzebujesz pomocy?

Zapytaj doradcę lub zamów telefonicznie +48 768 400 600
wyslij zapytanie kontakt@dobryspaw.pl

Opis

Szczegóły

Viroline Maxi niezawodnie usuwa zarazki, bakterie i wirusy. Urządzenie trwale zmniejsza ilość patogenów w powietrzu, zmniejsza ryzyko infekcji i poprawia samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Powietrze zasysane jest na wysokości około 2m, dlatego świetnie nadaje się do zastosowania w:

  • większych pomieszczeniach
  • większych warsztatach

Powietrze jest zasysane na wysokości około 2 m, a następnie przechodzi przez sekcję napromieniowywania UV-C. Urządzenie jest dodatkowo wyposażone w filtr H14, który skutecznie zatrzymuje wirusy i bakterie. Zarazki, które nie są bezpośrednio zabijane przez światło UV-C, są absorbowane przez filtr H14 i wskutek tego eliminowane przez trwałe napromieniowywanie światłem UV-C. Oczyszczone powietrze wraca do pomieszczenia przez kratki wentylacyjne usytuowane na bokach obudowy.

Urządzenie jest wykonane ze stabilnej blachy stalowej, pomalowanej proszkowo oraz wyposażone w kółka przemy-słowe z mechanizmem hamulcowym. Urządzenie zapewnia pełen komfort przy wyjmowaniu i wymianie kasety z filtrem H14 oraz lampy UV-C. Światło UV-C może zostać wyłączone.

Zalety

  • możliwość zastosowania mobilnego
  • UV-C +H14: podwójne bezpieczeństwo
  • kompaktowa konstrukcja
  • inteligentny koncept przepływu powietrza

Dezynfekcja

Duża liczba wirusów i bakterii pokazuje, jak ważne są środki higieny, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się. Pomimo wszystkich zasad nie wszystko da się czyścić środkami dezynfekcyjnymi. Aerozole w powietrzu fabryk i zakładów produkcyj-nych oraz zarazki osadzające się na powierzchniach codziennego użytku stanowią ryzyko, które można ograniczyć.

Technika filtracji

W technice filtracji rozróżnia się klasy filtrów od G1 do G4, M5 do M6, F7 do F9, E10 do E12, H13 do H14 i U15 do U17. Aby skutecznie filtrować wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i inne zarazki, należy stosować filtry klasy H14.

Nasze filtry zostały przetestowane zgodnie z normą EN 1822:2011

Rekomendacja Federalnej Agencji Ochrony Środowiska

W mobilnych odpylaczach stosuje się najczęściej wysokowy-dajne filtry cząstek stałych (filtry HEPA klasy H 13 lub H 14), które zmniejszają stężenie drobnego pyłu oraz patogenów w powietrzu. Niektóre z tych urządzeń, oprócz lub zamiast filtrów cząstek stałych, wykorzystują dezynfekcję UV, która ma na celu inaktywację wirusów. Mobilne odpylacze nie zastąpią aktywnej wentylacji, tylko co najwyżej ją uzupełnią, szcze-gólnie gdy środki organizacyjne takie jak zmniejszenie liczby osób w pomieszczeniu lub zwiększenie odległości pomiędzy nimi nie są wykonalne.

Źródło: „Wietrzenie w szkołach” – zalecenia Federalnej Agencji Ochrony Środowiska dotyczące wymiany powietrza i skutecznego wietrzenia w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia

Promieniowanie UV-C

Promieniowanie UV-C w zakresie 200 - 280 nm to specjalna część widma UV istotna dla dezynfekcji i sterylizacji powietrza. Stosowanie promieniowania UV-C w wielu sytuacjach życiowych przywraca bezpieczeństwo w stopniu, który pozwala na prawie normalną działalność biznesową. Zapewnia skuteczne uwalnianie powietrza wdychanego oraz powierzchni od wirusów. Koncept na bazie UV-C może być ważnym komponentem znacznego obniżenia wirulencji i tym samym chronić przed wieloma nowymi infekcjami.

Parametry

Informacje dodatkowe

Producent Teka
Nr katalogowy 21111500
Produkt PROMOWANY Nie
Zasilanie 230V / 1 - fazowe
Waga netto 167 kg
Poziom hałasu 49 dB(A)
Medium filtracyjne filtr hepa H14, maty filtra wstępnego G4, napromieniowanie UV-C
Moc wentylatora 550 W
Max. przepływ powietrza 1500 m3/h
Wymiary (szer. x gł. x wys.) 665 x 681 1930 mm
Konstrukcja obudowa stalowa powlekana proszkowo

Części eksploatacyjne

Promocje Nowości Linkedin YouTube