Urządzenie dezynfekujące Viroline Compac Teka

Więcej widoków

dostawa od 1000 zł GRATISdostawa od 1000 zł GRATIS24 mies.24 mies.najwyższa jakośćnajwyższa jakość
Urządzenie dezynfekujące Viroline Compac Teka
Zapytaj o cenę

Dostępność: Niedostępny Skontaktuj się z nami


Viroline Compac niezawodnie usuwa z powietrza drobne pyły i zarazki, takie jak bakterie i wirusy.

Urządzenie trwale zmniejsza ilość patogenów w powietrzu, zmniejsza ryzyko infekcji i popra-wia samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Mobilny filtr powietrza to przemyślane rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają dyskretnego i absolutnie niezawodnego urządzenia zapewniającego czyste i nieskażone powietrze w otoczeniu - i to przy bezkonkurencyjnym stosunku ceny do jakości. 

Pomoc Dobry Spaw

Masz pytania / potrzebujesz pomocy?

Zapytaj doradcę lub zamów telefonicznie +48 768 400 600
wyslij zapytanie kontakt@dobryspaw.pl

Opis

Szczegóły

Viroline Compac niezawodnie usuwa z powietrza drobne pyły i zarazki, takie jak bakterie i wirusy. Urządzenie trwale zmniejsza ilość patogenów w powietrzu, zmniejsza ryzyko infekcji i poprawia samopoczucie osób przebywających w danym pomieszczeniu. Mobilny filtr powietrza to przemyślane rozwiązanie dla wszystkich, którzy szukają dyskretnego i absolutnie niezawodnego urządzenia zapewniającego czyste i nieskażone powietrze w otoczeniu. Wszystko przy bezkonkurencyjnym stosunku ceny do jakości. Dlatego świetnie nadaje się do zastosowania w:

 • hotelach
 • restauracjach
 • gabinetach lekarskich
 • salonach fryzjerskich
 • salonach kosmetycznych
 • domach opieki
 • szkołach
 • świetlicach
 • przedszkolach
 • żłobkach

Powietrze z otoczenia jest zasysane od góry urządzenia, przecho-dzi przez czterostopniowy system filtrów, a następnie, w ledwo odczuwalny sposób wraca do pomieszczenia przez kratkę wentylacyjną umieszczoną z tyłu urządzenia. W trakcie procesu filtracji pyłki, zarodniki i drobne cząsteczki pyłu unoszące się w powietrzu odkładają się na powierzchni filtra zgrubnego i wstępnego. W następnym filtrze cząsteczkowym klasy H14 (certyfikowanym zgodnie z DIN EN 1822) pozostają bakterie i wirusy i pleśnie. Ten wysokoskuteczny filtr separuje ponad 99,995 procent wszystkich drobnych cząstek stałych większych niż 0,1μm i jest tak skuteczny, że można go stosować w szpitalach i laboratoriach. Dodatkowo filtr aktywnego węgla pochłania nieprzyjemne zapachy. Przy czym poziom hałasu wynosi zaledwie 45 dB(A) i urządzenie jest praktycznie niesłyszalne. Kolejna zaleta: urządzenie jest na kółkach i można je dowolnie przemieszczać, co pozwala na ustawienie w miejscu, w którym jego zastosowanie ma największy sens.

Viroline Compac jest natychmiast gotowy do użycia. Wystarczy podłączyć je do kontaktu i włączyć przyciskiem. W razie konieczności filtry można w łatwy sposób wyjąć i wymienić.

Zalety

 • wyjątkowo ciche urządzenie
 • bezkonkurencyjna cena
 • czterostopniowy system filtracyjny
 • gotowy do natychmiastowego użytku

Dezynfekcja

Duża liczba wirusów i bakterii pokazuje, jak ważne są środki higieny, aby zapobiec ich rozprzestrzenianiu się. Pomimo wszystkich zasad nie wszystko da się czyścić środkami dezynfekcyjnymi. Aerozole w powietrzu fabryk i zakładów produkcyj-nych oraz zarazki osadzające się na powierzchniach codziennego użytku stanowią ryzyko, które można ograniczyć.

Technika filtracji

W technice filtracji rozróżnia się klasy filtrów od G1 do G4, M5 do M6, F7 do F9, E10 do E12, H13 do H14 i U15 do U17. Aby skutecznie filtrować wirusy, bakterie, zarodniki grzybów i inne zarazki, należy stosować filtry klasy H14.

Nasze filtry zostały przetestowane zgodnie z normą EN 1822:2011

Rekomendacja Federalnej Agencji Ochrony Środowiska

W mobilnych odpylaczach stosuje się najczęściej wysokowy-dajne filtry cząstek stałych (filtry HEPA klasy H 13 lub H 14), które zmniejszają stężenie drobnego pyłu oraz patogenów w powietrzu. Niektóre z tych urządzeń, oprócz lub zamiast filtrów cząstek stałych, wykorzystują dezynfekcję UV, która ma na celu inaktywację wirusów. Mobilne odpylacze nie zastąpią aktywnej wentylacji, tylko co najwyżej ją uzupełnią, szcze-gólnie gdy środki organizacyjne takie jak zmniejszenie liczby osób w pomieszczeniu lub zwiększenie odległości pomiędzy nimi nie są wykonalne.

Źródło: „Wietrzenie w szkołach” – zalecenia Federalnej Agencji Ochrony Środowiska dotyczące wymiany powietrza i skutecznego wietrzenia w celu zmniejszenia ryzyka zakażenia

Promieniowanie UV-C

Promieniowanie UV-C w zakresie 200 - 280 nm to specjalna część widma UV istotna dla dezynfekcji i sterylizacji powietrza. Stosowanie promieniowania UV-C w wielu sytuacjach życiowych przywraca bezpieczeństwo w stopniu, który pozwala na prawie normalną działalność biznesową. Zapewnia skuteczne uwalnianie powietrza wdychanego oraz powierzchni od wirusów. Koncept na bazie UV-C może być ważnym komponentem znacznego obniżenia wirulencji i tym samym chronić przed wieloma nowymi infekcjami.

Parametry

Informacje dodatkowe

Producent Teka
Nr katalogowy 21110800
Produkt PROMOWANY Nie
Zasilanie 230V / 1 - fazowe
Poziom hałasu 45 dB(A)
Medium filtracyjne filtr aktywnego węgla, filtr hepa H14, filtr wstępny, maty filtra wstępnego G4
Moc wentylatora 550 W
Max. przepływ powietrza 750 m3/h
Wymiary (szer. x gł. x wys.) 580 x 580 x 1010 mm
Konstrukcja obudowa stalowa powlekana proszkowo
Do pobrania

Części eksploatacyjne

Promocje Nowości Linkedin YouTube