Witajcie czytelnicy i czytelniczki. To jest pierwszy wpis na blogu dobryspaw.pl, dlatego chciałbym napisać o tym, czego się możesz spodziewać, jeśli zechcecie go obserwować. Tak naprawdę nie wiem jeszcze, w którą stronę blog się rozwinie, ale mogę napisać o swoich wstępnych założeniach i inspiracjach.

Siłą rzeczy bazowym zagadnieniem, które będzie się tutaj przewijać w różnych aspektach jest spawanie. Chcąc znaleźć interesujące mnie zagadnienia zauważyłem, że większość stron, które widziałem, były dla mnie w pewnych momentach mało zrozumiałe. Musiałem szukać rozwiązania mojego problemu po całym Internecie, dlatego postanowiłem zacząć pisać bloga o spawaniu, który pozwoli na usystematyzowanie tak szerokiej wiedzy.

Chciałbym, aby czytelnik w kilka minut mógł zapoznać się z interesującym go tematem, dlatego, jeśli jakaś kwestia będzie wymagała bardziej wyczerpującego omówienia, zostanie podzielona na mniejsze porcje.

Wpisy będą pojawiały się cyklicznie, na początku raz na dwa tygodnie. W późniejszym czasie oprócz tekstów postaram się zamieszczać ciekawe filmy instruktażowe.

Możesz się spodziewać, że zakres tego bloga będzie krążył m.in. wg takich tematów:

  • Czym jest spawanie?
  • Czy warto być spawaczem?
  • Wydzielony podajnik – po co?
  • Ochrona zdrowia podczas spawania.
  • Wymogi stanowiskowe przy spawaniu.
  • Spawarki transformatorowe i inwertorowe – porównanie.
  • Wady i zalety metody cięcia plazmą.

To tylko przykłady, a nie konkretne zapowiedzi, coś jednak z nich wynika. Na przykład to, że zamierzam pisać zarówno o sprawach rzadko poruszanych, jak i o tych wielokrotnie już omawianych w innych miejscach. Mam jednak nadzieję, że nawet w kwestiach związanych z od lat aktualnymi problemami branży spawalniczej, będę w stanie dodać od siebie coś nowego i świeżego.

Jeśli chcecie być na bieżąco z moimi wpisami, proponuję, abyście polubili na Facebooku profil DobrySpaw. Zapraszam więc do polubienia, czytania i komentowania! A jeśli spodoba Ci się ten blog lub któryś z wpisów, będę wdzięczny, jeśli podzielisz się linkiem do niego ze znajomymi (choćby za pośrednictwem Facebooka).